Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Odpadové hospodárstvo - oznam.Vytlačiť
 

V priebehu mesiaca marec sa začalo s vyvážaním Biologicky rozložiteľného kuchynského a reštauračného odpadu. Týmto Vás chceme požiadať, aby  ste do hnedých nádob nevhadzovali plasty a iné komunálne odpady, čo spôsobuje nemalé komplikácie.

Ďalej Vás chceme požiadať, aby ste zelený odpad, ktorý je umiestnený na skládke  Bio odpadu na otočke autobusu smer Veľké Zálužie  delili na mäkký (buriny, trávy, kôrovie z kukurice...) a tvrdý odpad (haluzina) – čím sa výrazne urýchli drvenie, zníži sa opotrebenie stroja, čím sa ušetria náklady Ponitrianskeho združenia pre separovaný zber (teda aj našej obce).  Aj pri tomto odpade Vás žiadame o čistou odpadu – teda bez plastov, kovov, skla...

Spoločnosť ENVI-GEOS Nitra, s.r.o. nás informovala, že niektoré smetné nádoby určené pre zber zmesového komunálneho odpadu nie je možné vysypať. Ide o smetné nádoby, ktoré boli určené na staré systémy výklopného mechanizmu smetiarskych áut a o nádoby nevhodné na výsyp z hľadiska bezpečnosti zamestnancov spoločnosti ENVI-GEOS Nitra, s.r.o. , teda najmä nádoby, ktoré sú poškodené. Preto sa spoločnosť ENVI-GEOS Nitra, s.r.o. rozhodla, že každá posádka, ktorá zberá zmesový komunálny odpad bude mať so sebou nálepky, ktorou označia nádobu nevhodnú na výsyp. Občania si následne budú musieť zabezpečiť novú smetnú nádobu vhodnú na výsyp.


 
 

dnes je: 26.4.2017

meniny má: Jaroslava

webygroup

Úvodná stránka