Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Hody 2019 - poďakovanie starostu.Vytlačiť
 

Máme za sebou hodový víkend, ktorého súčasťou sú aj dni obce Lehota. Hody sú, boli a budú o oslave patrónky Lehoty Sv. Anny, púte ku kaplnke, ale aj o trojdňovej zábave, oslave, tanci a radosti z tohto sviatku. Je to raz za rok, kedy platia výnimky, na zábavu a aj hlučnú oslavu tejto udalosti. Je to tradícia, zvyk, vybočenie zo stereotypu. Deti sú hore, aj keď by mali spať, ľudia sa zabávajú, stretávajú sa a oslavujú. Sme na dedine, sme jedna malá komunita. Treba sa radovať a tešiť, treba oslavovať a ďakovať za všetko, čo máme.

Samotná príprava hodov pre obec začína už týždeň vopred, kedy sa všetko chystá a končí až niekoľko dní po slávnosti. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli pri príprave a organizácii týchto slávností – pripravovali priestory, občerstvenie, organizovali program či pomáhali pri priebehu slávností.

Menovite sa chcem poďakovať Terke Andrášikovej, Marike Pavelovej a kultúrnej komisii, obecným zamestnancom Jankovi Zabákovi, Jozefovi Bednárovi, Petrovi Alfoldimu, Anke Alfoldiovej, Paľovi Mesárošovi, Tonkovi Rybeckému a Paľovi Bakovi za ich úsilie a nasadenie počas celej doby hodov. Tiež sa chcem poďakovať poslancom Jurajovi Pavelovi, Jozefovi Mesárošovi a Milanovi Ballovi ako aj Janke Ballovej za pomoc. Ďakujem aj vinárskemu spolku, záhradkárom a Andrejovi Štefanovičovi. V neposlednom rade patrí poďakovanie ľuďom, ktorí pomáhali farskému úradu s organizovaním púte a tým aj prezentovali obec samotnú. Poďakovanie tiež patrí aj prednostovi úradu p. Frayovi. Prajem pekný zvyšok leta ....


 
 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup

Úvodná stránka